2022. szeptember 24. szombat
RészletekSzombathely, Nárai utca 3.
Részletek2022. szeptember 24. szombat
Részletek2022.04.24. vasárnap 15 órától
RészletekSopár Kati, Takács Ildikó, Bertha György, Gergácz Bence, Moldován Arabella, Horváth Attila
Részletek2022. március 19. szombat, Szombathely
RészletekSzombathely
Részletek2021. október 9-10. Szombathely
Részletek2020. szeptember 19.
RészletekInformáció: Juhász Valéria +36 20 824 7978
RészletekMészáros Ciprián és Botos Brendon
RészletekZÁRVA
Részletek2020. január 25. 11 órától - 2020. január 26. 11 óráig
RészletekHatalmas eredményeket ért el
Részletek2019. június 19.
RészletekKopcsándi Adrienn 8 hónap alatt 50 kilót fogyott
RészletekKöszönjük a cikket, a meghívást, a támogatást, a segítséget, a részvételt.
RészletekBiotechusa, Szombathely
RészletekEgy óra alatt ezer felülés volt a feladat.
RészletekKöszönjük minden résztvevőnek az időt, a segítséget!!!
RészletekA tizenegy éves Ádi autistaként éli életét. Hetente egy alkalommal, egyéni foglalkozás keretében a Hobbisták edzőtermében sportol. Hogyan jutottak el idáig, hogyan birkózik meg a fiú és edzője ezze...
RészletekA szombathelyi Hobbistákkal mozgott az egész ország
RészletekFelsőcsatár sport és falunap Sikeres cross, box, gyermek erőpróba sportbemutatót tartottunk tegnap a faluban. Volt legerősebb férfi, legügyesebb nő gyakorlatok.
RészletekKamiont is húztak a III. Decathlon Hobbi Intercross Cup-on.
Részletek2018. május 13. Parkerdő
RészletekViszlát komfortzóna!
RészletekA Vas Megyei Kereskedelmi és Iparkamara és a Vas Megyei Kormányhivatal közös rendezvényén, a II. Vas Megyei Karrierhét - Pályaorientációs show és Állásbörzén tartott sportbemutatót nagy sikerrel a ...
Részletek"A legnagyobb vétség, ha semmit sem teszel, mert úgy gondolod, hogy túl kevés, amit megtehetsz..." Zig Ziglair.
RészletekMozogni kell és mindenhol lehet
RészletekEgész nap csattogtak a súlyok és dagadtak az izmok Szombathelyen
RészletekNincsenek leküzdhetetlen akadályok!
Részletek2017.03.19. vasárnap
RészletekJanuári WorkShop- Mobilitási tréning:-) 2016.01. 14.szombat, 10.00-tól pull up, ( húzodzkodás) , muscle up nap, és ezzel kapcsolatos nyújtógyakorlatok. Szollár János -alias Szoszó vezetésével..
Részletek10.00-17.00-ig
Mobilitás Workshop
- Mozgásminták és mobilitás a sportban és a hétköznapokban
Az egynapos, elméleti és gyakorlati részből álló workshop során bemutatott alapelvek és technikák alapja egy innovatív és újszerű megközelítés, amely különböző tréningterápiás eljárásokat ötvöz egy rendszerbe, majd alkalmaz egyénre szabottan. Ennek keretében a szakember átfogó szemlélettel analizálja az emberi test mozgását. Elsősorban azt vizsgálja, hogy hogyan hatnak a hétköznapokban felvett mozgásminták a sportolói teljesítményre, és fordítva. Az átfogó módszer két fő célja: a teljesítményfokozás és az egészségmegőrzés. A bemutatott technikák bármely edzői vagy rehabilitációs program, vagy akár a hétköznapi felhasználó eszköztárába is átültethetők.
Akár arról van szó, hogy egy tízkilós bevásárló kosarat kell az ötödikre felcipelni, vagy arról, hogy hogyan teljesíthet egy hobbi vagy amatőr sportoló hétről-hétre egyre jobban, vagy netán arról, hogy hogyan dönthet meg egy profi sportoló egy egyéni vagy nemzetközi csúcsot, illetve hogy adott esetben valaki az ellenfélnél jobban bírja-e a végjátékot – ez mind-mind azon múlik, hogy az egyéni teljesítőképességet befolyásoló sok-sok részlet hogyan áll össze egy egésszé. Ebben elsődleges szerepe van a megfelelő ízületi és izomzati hajlékonyságnak, vagyis a mobilitásnak, amely nagymértékben befolyásolja, növeli az erőt, a gyorsaságot, a robbanékonyságot, egyszóval a fizikális teljesítményt. Azonban nemcsak a sportteljesítmény növelésében, hanem az életminőség fenntartásában, illetve javításában is kulcsszerepe van a mobilitásnak. Ezzel összefüggésben a helyes mozgás- és tartásminták ismeretének, valamint alkalmazásának hiánya is erős korlátozó tényező, amely negatívan befolyásolja az általános egészségi állapotot és a sportteljesítményt egyaránt. Elmondható például, hogy nagyon kevesen vannak tisztában a helyes testtartás jelentőségével, és pozitív következményeivel.
Holott az egészség- és testtudatosság egy világszerte rohamosan terjedő jelenség, amelyet a civilizált világra jellemző egészségtelen életmód (kevés mozgás, elhízás, rossz táplálkozási szokások stb.) generált mintegy szükségszerű ellentétes tendenciaként. Ennek köszönhetően a fitnesz óriási iparággá fejlődött, melynek következtében rengetegen kezdtek el sportolni. Egyre többen fejlesztik hajlékonyságukat, állóképességüket, erejüket, erőkifejtési képességüket. Sportolók és magánemberek tömege űz sporttevékenységet annak ellenére, hogy alapvető mozgásmintájuk nem kielégítő. Másrészről a terjedő egészségtudatosság ellenére továbbra is jellemző, hogy nagyon sok ember rengeteg időt tölt autóban, és sokan a munkahelyükön is ülnek egész nap, ráadásul ezt helytelen testtartással és az ülés megszakítása nélkül teszik. Sokan már nem is emlékeznek arra, hogy milyen érzés felkelni, kiegyenesedni és mozogni fájdalom, zsibbadás, húzó, szúró érzés nélkül. A testünk jelenlegi állapota, működőképessége egyenes következménye annak, ahogyan eddig használtuk. Egy-egy mozdulat vagy mozgássor gyakori, nem megfelelő kivitelezése, illetve egy-egy, mozgáshiányból adódó limitáció rögzül, és mozgásmintává válik. Sokan az így kialakult problémák megkerülésével egyszerűen szemet hunynak gyenge láncszemeik felett, további károkat okozva egészségükben, mozgás-szervrendszerükben. A kialakult tartáshibák, a bekötött ízületek, a beszűkült mozgástartomány és a kompenzációból adódó túlterhelések jelentkezése valahol másutt tehát a rossz beidegződések: a civilizált életmód, illetve a hibás mozgásminták ellenére történő terhelés következményei. Azonban a testünk jövőbeli állapota, működőképessége egyenes következménye lesz annak, ahogyan jelenleg használjuk. Mivel a mozgás irányításáért a központi idegrendszer felelős, a mozgás újratanulható, a tartáshibák kiküszöbölhetők, a kötöttségek oldhatók. Mindez tudatosság kialakításával, megfelelő technikai kivitelezés, valamint lágyszöveti technikák alkalmazásával érhető el.
Ehhez szükség van egy olyan rendszerre, amely megtanít a testünk tudatos szemléletére, és segít abban, hogy hogyan mozogjunk biztonságosan és stabilan minden szituációban, hogyan helyezzük a gerincet optimális helyzetbe, hogyan adjuk vissza az ízületek és szövetek megfelelő működését, hogyan gyorsítsuk fel a regenerációt keményebb fizikai igénybevétel (edzés, verseny vagy hétköznapi terhelés) után, vagy éppen hogyan ellensúlyozzuk a mozgásszegény életmód hatásait. A mai gyorsan fejlődő tréning és fitnesz piacon a sportolóknak, magánembereknek felszerelések és edzésprogramok szinte végtelen sora áll rendelkezésére, ám a legjobb eszközök és tervek sem hozhatják a legjobb eredményt, ha az alapvető gyengeségek rejtve maradnak. Ezek feltérképezése és korrigálása nélkül szinte biztos, hogy előbb-utóbb valamilyen mozgásszervi diszfunkció vagy sérülés lesz a következmény. Ezért a legfontosabb annak elsajátítása, hogy hogyan tudunk teljes mozgástartományban mozogni ízületileg, izomzatilag, és a technikai kivitelezést illetően. Ha például megtanuljuk stabil környezetbe helyezni a gerincünket, csípőnket és a vállunkat, és megtanuljuk ezekből az elsődleges mozgatókból kivitelezni a mozgásunkat, akkor képessé válunk sportolás és a hétköznapok során is biztonságosan használni a testünket.
A workshop második, gyakorlati részében bemutatott mobilizációs technikák célja: fájdalomcsökkentés, teljesítménynövelés, sérülések, illetve bizonyos esetekben műtétek elkerülése. Az emberek nagy hányada rendelkezik valamilyen mozgásszervi problémával vagy diszfunkcióval. Az esetek nagy részében lágyszöveti elváltozások okozzák a mozgásszervi problémákat. Először minden esetben statikus és dinamikus mozgásmegfigyelést, motoros teszteket kell végrehajtani, majd az így diagnosztizált tartás és mozgásbeli problémákat különböző lágyszöveti, és ízületi mobilizációs technikák segítségével szükséges korrigálni. Csak ezután kezdődhet meg az egyénre szabott teljesítménynövelés.
A workshop főbb témái:
Mik azok a késői jelek, amelyek alapján tudni lehet, hogy nem működik optimálisan a mozgás-szervrendszer?
Melyek azok a jelek, amelyeket időben észre kell venni ahhoz, hogy megelőzhetők legyenek a sérülések (szakadások stb.)?
Fogalmak: mobilitás, mozgástartomány, limitáció, diszfunkció
A mobilizációs rendszer
Mit jelent a nyitott, illetve zárt mozgásciklus („open/closed circuit”)?
Edzésmódszerbeli paradigmák
Mik az alapvető adaptációs hibák, amelyek sérülésveszélyessé teszik a fizikai terhelést?
A mobilizációs és korrekciós eljárások célja
A mobilizáció fajtái és eszközei
Statikus és dinamikus mozgásmegfigyelés, motoros tesztek
Megerősített semleges gerinc
A stabil környezetben kivitelezett állás, ülés és mozdulatok jelentősége
A légzéstechnika szerepe a stabilizációban és a teljesítményben
Életviteli hibák hatása a fizikai teljesítményre
Mobilizálás beépítése a hétköznapokba
Gyakorlati példák a stabilizált mozgás hétköznapokban történő alkalmazására
Néhány kiválasztott konkrét mozgásszervi problématípus körbejárása, okok, jellemzők részletes ismertetése, célzott mobilizációs gyakorlatok bemutatása, elsajátítása, mobilizálás hatásának szemléltetése.